„Narracja obrazu” to ostatnia z trzech wystaw zrealizowanych w ramach projektu „Untitled” dotyczącego roli słowa i tytułu w sztukach wizualnych. Projekt jest efektem współpracy artystów i artystek związanych z Wydziałem Sztuki UMCS w Lublinie, Wydziałem Malarstwa ASP w Warszawie i Wydziałem Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu.

Tytuł bez wątpienia wpływa na ekspresję obrazu, wywołując dodatkowe konteksty w danych zmysłowo formach wizualnych. Jaką strategię wybrać, jak ułożyć nasze relacje z werbalnością? Unikać tytułów, aby nie wpływać na właściwości obrazu, czy może podkreślać siłę przedstawienia efektowną grą słów? Zwrot lingwistyczny, czy zwrot ikoniczny? Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy i autorki prac składających się na wystawę „Untitled”.

Mamy nadzieję, że różnorodność postaw artystycznych zaproszonych do udziału w wystawie twórców, ich próba zmierzenia się z tym, jak mogłoby się wydawać, akademickim tematem zaowocowały ciekawym, a nawet zaskakującym zestawem prac, które korespondując ze sobą tworzą zupełnie nową jakość.

Wystawa potrwa od 17.01.2020 do 06.02.2020.

Autorzy i autorki:
LUBLIN
1. Jakub Ciężki
2. Piotr Korol
3. Kowalski/Pawlak (Mikołaj Kowalski, Małgorzata Pawlak)
4. Sławomir Marzec
5. Kamil Stańczak
6. Krzysztof Szymanowicz
7. Sławomir Toman
8. Tomasz Zawadzki

WARSZAWA
1.Elwira Sztetner
2.Aleksandra Liput
3. Tomasz Milanowski
4. Aleksander Ryszka
5. Igor Przybylski
6. Arkadiusz Karapuda
7. Maciek Duchowski
8. Jan Mioduszewski

WROCŁAW
1. Marta Borgosz
2. Paweł Jarodzki
3. Paweł Baśnik
4. Anna Kołodziejczyk
5. Magdalena Parfieniuk
6. Justyna Andrzejewska
7. Kamil Moskowczenko
8. Łukasz Huculak

Kuratorzy: Łukasz Huculak, Tomasz Zawadzki, Elwira Sztetner