Czas trwania: 19.11.2018 – 19.12.2018 r.

Miejsce: Siedziba Fundacji im. Bolesława Biegasa w Polsce, AL. Jerozolimskie 51, Warszawa

Godziny otwarcia: wtorek – piątek, 12:00 – 18:00.

Fundacja im. Bolesława Biegasa w Polsce zorganizowała w  swojej siedzibie wystawę malarstwa młodego artysty urodzonego w  1988 roku  w Havanie – Denysa Molerio. Należy on do Kubańskiego Narodowego Związku Artystów Plastyków. Dwukrotnie był uczestnikiem międzynarodowego (X i XI ) Biennale w Hawanie ,gdzie miał autorskie wystawy “Arquitectura de la vida” w 2009 i ”Habits” w 2012 roku. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych San Alejandro w Hawanie, oraz jako stypendysta – Institute Superior of Arts (ISA) w Hawanie.

W swoim dorobku ma wiele wystaw krajowych jak i międzynarodowych;min. “Living room  of Southeast” Lyon, Francja, w “Gallery Maison Dauphins” Lyon Francja, brał udział w projekcie “Urban Rumor” Paryż, Francja, “Contemporary painting” Dominikana, “Shot” IX International Colloquy of Digital Art, Hawana. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjachw min. Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie, Polsce.

Coalition

 TEORIA NIESKAZITELNOŚCI

Twórczość Molerio jest w zasadzie dyskursem o istocie tego czym jest a czym nie jest portret. Wszechogarniający motyw chłodu i pozostałych przenikających go elementów symbolizuje tendencje doprzybierania masek tożsamości. Artysta doszukuje się odpowiedzi na pytania dotyczące degeneracji naszej egzystencji. Postacie i ich otoczenie są połączone w zróżnicowanych relacjach, dla których przypisana jest osobista narracja. Dzieła te odnoszą się do nieustannej pogoni za własną powierzchowną rekonstrukcją, wykraczającą poza sfery naturalne.

 

Consciousness of nothing

Androgyny