Mimo to zdołał zachować indywidualną formę swej twórczości, która zadziwia wyjątkowym zróżnicowaniem oraz bogactwem tematyki. Sławę przyniosły mu popiersia portretowe, zwłaszcza znakomite popiersie Boznańskiej.

więcej o Bolesławie Biegasie »

Muzeum im. Boleslawa Biegasa


Al. Jerozolimskie 51
00-697 Warszawa
Tel. +48 534 799 992

Wojciech Zaremba „Ghana – barwy dzieciństwa”

Czasoprzestrzeń Ghany – jakże bogatej w swej różnorodności kulturowej, społecznej, religijnej i językowej – doskonale ilustrują zebrane w niniejszym albumie fotografie, których autorem jest Wojciech Zaremba. Jego prace zachwycają oryginalnością spojrzenia, subtelnością kompozycji, umiejętnością operowania barwą i kontrastem. Przede wszystkim jednak na emocje oddziałuje podjęta przez Autora tematyka. Z jego zdjęć wyłania się skomplikowany obraz Afryki Zachodniej,

Jörg Plickat – rzeźba i rysunek Rotraut Fischer – rzeźba jubilerska wystawa „Przestrzeń dialogu – Dialog przestrzeni”

Jörg Plickat należy do najbardziej uznanych współczesnych rzeźbiarzy w Niemczech i na świecie. Urodzony w 1954 roku w Hamburgu, w 1980 roku uzyskał dyplom z rzeźby na Uniwersytecie Muthesiusa w Kilonii. Od 1980 roku mieszka i pracuje w Bredenbek, Szlezwik-Holsztyn.

Początkowo realizacje rzeźbiarskie niemieckiego artysty miały charakter figuratywny. Po 1985 roku, jego realizacje zaczęłby ewaluować w kierunku form abstrakcyjnych i geometryznych,

Wojciech Ćwiertniewicz „Miłośnik Kaktusów”

Wystawa pt. Miłośnik kaktusów. Wojciech Ćwiertniewicz w Biegas Gallery w Warszawie jest pierwszą prezentacją najnowszych figuratywnych kompozycji malarskich artysty, powstałych w 2023 i 2024 roku  w pracowni wybitnego polskiego malarza mieszkającego i tworzącego w Krakowie, skonfrontowanych z ich pierwowzorami, namalowanymi przez artystę przed ponad czterdziestoma laty podczas akademickich studiów w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa Tony Teneth Blankson

Termin: 5 – 15 marca 2024 

Tony Teneth Blankson – afrykański artysta; absolwent Ankle College of Art in Accra. Uprawia klasyczne malarstwo oraz tzw. trash art / art-recycling.

Malarstwo T.T. Blanksona zakorzenione jest głęboko w dziedzictwie kulturowym Ghany oraz w osobistych doświadczeniach artysty. Jest to malarstwo abstrakcyjne, w którym głównym źródłem przekazu jest kolor.

Wystawa Janiny Wierusz Kowalskiej

W twórczości Janiny Wierusz-Kowalskiej dominuje zdecydowana forma wypowiedzi. Artystka,  w której obrazach pokrewieństwo z tradycyjnymi gatunkami awangardy jest niezwykle czytelne, odchodzi jednak od sztywnych założeń konstruktywizmu, kierując swoją uwagę na świat realny. Mocne w wyrazie kompozycje budowane z prostych brył  i figur geometrycznych, oparte na podstawowych kolorach, oraz barwnych kontrastach, są wynikiem przemyśleń i analiz artystki dotyczących wybranych z rzeczywistości struktur.

POWROTY. Szwajcarska kolekcja Zbigniewa Mikulskiego

W przestrzeni Fundacji im. Bolesława Biegasa w Al. Jerozolimskich 51 w Warszawie, 9 stycznia 2024 roku rusza wystawa Powroty. Szwajcarska kolekcja Zbigniewa Mikulskiego

Wśród autorów dzieł malarskich i rysunkowych znaleźli się m.in.: Władysław Bakałowicz, Józef Brandt, Władysław Czachórski, Julian Fałat, Wojciech Gerson, Maurycy Gottlieb, Artur Grottger, Wlastimil Hofman, Wojciecha Kossaka, Jacek Malczewski czy Jan Matejko.

Jak pisze kuratorka wystawy Inga Kopciewicz: 

Godziny otwarcia


Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12.00 – 18.00
Środa: 12.00 – 18.00
Czwartek: 12.00 – 19.00
Piątek: 10:00 – 15:00
Sobota, Niedziela: czynne w wybranych terminach, szczegóły na stronie.